مرتضی شریفی

فیزیوتراپیست


شاک ویو در سیب سلامت

فیلم خار پاشنه پا

راهکارهای درمان درد مفاصل

ورزش
انجام ورزش های هوازی و تقویتی نقش مهمی در بهبود دردهای مفصلی بخصوص درد ناشی از آرتروز دارند.ورزش سبب تقویت عضلات اطراف مفاصل آسیب دیده شده و درد مفصل را کاهش میدهد.ورزش های آبی همچون شنا نیز در درمان دردهای مفصلی ناشی از آرتریت بسیار موثرند.

وزن مناسب
چاقی و اضافه وزن سبب وارد آمدن فشار بیش از حد به مفاصل و افزایش احتمال آسیب و درد آنها خواهد شد.یکی از راه های کنترل پیشرفت این بیماری ها در افراد چاق کاهش وزن است.با ورزش و رژیم غذایی مناسب میتوانید وزن ایده آلی داشته باشید.

تغذیه مناسب
میتوانید از برخی موادغذایی که موجب کاهش التهاب و تورم می شوند بهره ببرید.موادغذایی همچون ترب، خردل، سیر، پیاز، تره، جعفری، کرفس و لیمو دارای خواص ضد التهابی هستند.اسید های چرب امگا 3 که در آجیل ها، دانه های روغنی و انواع ماهی بوفور یافت میشوند نیز در کاهش درد و التهاب مفاصل موثرند.

آب درمانی
غوطه ور شدن در آب گرم و انجام تمرینات ورزشی در آب نقش مهمی در تسریع بهبودی مشکلات مفاصل شده و درد مفاصل را نیز تسکین میبخشد.

کمپرس گرم
قرار دان کمپرس گرم در محل درد موجب افزایش گردش خون در عضلات شده و درد مفاصل را تسکین میدهد.

کمپرس سرد
استفاده از کمپرس سرد موجب کاهش درد و التهاب حاد در مفاصل آسیب دیده میشود.

فیزیوتراپی
فیزیوتراپی یکی از درمان های اصلی و موثر در درمان اختلالات سیستم اسکلتی و دردهای مفصلی است.جلسات فیزیوتراپی خود را بطور منظم پی بگیرید تا نتایج مثبت آن را ببینید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، نرسیده به فلکه فلسطین ، فیزیوتراپی قائم
تلفن : 2213144 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
گرم کردن پای پیچ خورده اشپارگی تاندون شانه و راه هدلایل و علت درد فکروماتيسم مفصلي يا آرتريتصفحه اصلیگالری عکسدانلود فیلم هامطالب و مقالاتدرمان خارپاشنه باشاک ویوشاک ویو در رسانه هاسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرمصاحبه تلویزیونی با دکتر